Vilniaus mokytojų namai
EN

VLADIMIRO SPIVAKOVO fondo stipendininkai


Šv. Kotrynos bažnyčia
Penktadienis
Sausio 18 d.
18 val.

Tarptautinio Vladimiro Spivakovo labdaros fondo stipendininkai Vilniuje

Puiki „Kalėdinio festivalio“ Lietuvoje tradicija – tarptautinio Vladimiro Spivakovo labdaros fondo stipendininkų, jaunųjų talentų, pristatymas. Šiais metais festivalio organizatoriai kartu su fondu Lietuvai dovanoja jaunųjų talentų, daugelio konkursų laureatų, įžymaus Maskvos pedagogo, pianistės M. Marčenko moksleivių - Valentino Malinino ir Timofejaus Vladimirovo – koncertą, kuris įvyks sausio 18 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje. Programoje  - J. S. Bacho, Ž. F. Ramo, F. Šuberto, S. Rachmaninovo, F. Liszto kūriniai.

Valentinas Malininas – Centrinės muzikos mokyklos prie Maskvos  konservatorijos 10 klasės mokinys,  tarptautinių Vladimiro Spivakovo labdaros fondų „Naujieji vardai“ stipendininkas. Jaunasis muzikantas koncertavo tokiose koncertų salėse, kaip Maskvos konservatorijos Didžioji, Mažoji, Rachmaninovo, Tarptautinių Maskvos muzikos namų, Maskvos P. Čaikovskio, Mariinskio teatro, “Zariadjie” koncertų salės ir kt. Valentinas yra Rusijos ir tarptautinių konkursų laureatas ir diplomantas. Dalyvavo XI tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse “Žingsnis link meistriškumo“ (Sankt-Peterburgas), II tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse "Grand Piano Competition-2018", tarptautiniuose muzikos festivaliuose "Sterne Von morgen" (Austrija), American Fine Arts Festival (Gruzija), Rheingau Musik Festival (Vokietija). 2018 metų rugpjūčio mėn. pianistas sėkmingai praėjo atranką į 62-ą tarptautinį  Ferruccio Busoni konkursą, kuris vyks  2019 metų rugpjūčio mėn. Bolcano konservatorijoje (Italija). Muzikantas taip pat sėkmingai derina fortepijoninę veiklą su kompozitoriaus veikla, yra kūrinių fortepijonui, kameriniui orkestrui autorius, kurie ne kartą užkariavo publikos pripažinimą.

Timofejus Vladimirovas – Maskvos P.Čaikovskio valstybinės konservatorijos pirmo kurso studentas, tarptautinių konkursų laureatas. Pianistas yra Rusijos jaunųjų muzikantų konkurso „Grand Prix“ laimėtojas (Ufa, 2011 m.), X Orenburgo tarptautinio Leopoldo ir Mstislavo Rostropovičių jaunųjų atlikėjų konkurso 1 premijos nugalėtojas (Orenburgas, 2012 m.), II tarptautinio muzikinio internetinio konkurso Tokijuje 1 premijos nugalėtojas, II tarptautinio Vladimiro Krainevo pianistų konkurso Maskvoje „Grand Prix“ nugalėtojas (2017 m.), IV tarptautinio jaunųjų pianistų konkurso „Astana piano passion“ 3 premijos nugalėtojas (Kazachstano Respublika, 2017 m.). V tarptautiniame pianistų konkurse „Rusijos sezonas Jekaterinburge“ (2018 m.) apdovanotas 1 premija ir Kultūros ministerijos specialiuoju prizu „Už artistiškumą“. Timofejus studijuoja ir kompoziciją. Nepaisant jo jaunystės, jis yra XX Atviro respublikinio jaunųjų kompozitorių konkurso (Ufa, 2014 m.), VI Rusijos Askoldo Murovo jaunųjų kompozitorių konkurso (Novosibirskas, 2015 m.), XII Rusijos J.Cholopovo muzikos teorijos, istorijos ir kompozicijos konkurso (Maskva, 2018 m.) 1 premijų nugalėtojas. Pianistas koncertavo daugelio Rusijos miestų geriausiose koncertų salėse: Maskvos P.Čaikovskio valstybinės konservatorijos Didžiojoje, Rachmaninovo, P.Čaikovskio,  „Zariadjie“, Maskvos tarptautinių muzikos namų Svetlanovskio ir kamerinėje, Mariinskio teatro, Sankt Peterburgo filarmonijos mažojoje, Maskvos filarmonijos kamerinėje ir kt.  Taip pat koncertavo užsienyje – Suomijoje, Estijoje, Vokietijoje, Kazachstane. Dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose „Rheingau music festival“, „Ars longa“, „Vladimiras Spivakovas kviečia...“, „Šiuolaikinio pianizmo veidai”. Pasirodė su Mariinskio teatro simfoniniu orkestru,  Rusijos nacionaliniu filharmonijos orkestru, Valstybiniu kameriniu orkestru „Maskvos virtuozai“, Baškirijos Respublikos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Baškirų operos ir baleto teatro simfoniniu orkestru, Uralo jaunimo simfoniniu orkestru, Pavlo Slobodkino centro kameriniu orkestru, Astana Opera simfoniniu orkestru.

Maestro Vladimiras Spivakovas – programai „Kultūrų dialogas“: „Džiaugiuosi, kad mūsų kūrybinis dialogas tampa tradicija, ir tai geras ženklas, nes kultūra – tai vienintelė sala, kurioje triumfuoja sutarimas, supratimas, kur užsimezga iš tiesų draugiški ryšiai, be kurių nebūtų taikos. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad mano draugai Lietuvoje, mano gerbiami kolegos daro viską, kas įmanoma, kad harmonija laimėtų...“

Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, dirigentas, prof. Saulius Sondeckis:
„Tarptautinio Vladimiro Spivakovo labdaros fondo veikla nusipelno aukščiausio pripažinimo ir pačių gražiausių susižavėjimo žodžių.
Didinga asmenybė, rusų kultūros elito atstovas, vienas iš labiausiai pripažintų pasaulio muzikantų Vladimiras Spivakovas didelę savo kūrybinio gyvenimo dalį yra pašventęs jaunajai kartai. Jis atveria kelią jaunimui, kad šis galėtų atskleisti ir ugdyti savo talentus.
Pirmuosius žingsnius scenoje, dalyvavimą koncertuose, kuriuos organizuoja fondas, įdėmiai stebi pats didysis Maestro ir jo artimiausieji bendražygiai – Jekaterina Širman ir Piotras Gulko. Galima tik pasvajoti apie tokį rūpinimąsi jaunimu.
Aš į ateitį žiūriu su pasitikėjimu, nes drąsiai ateina naujoji muzikos elito karta. Fondo veikloje mane kaip muzikantą stebina be galo kruopšti ir kokybiška globotinių atranka, kuri vyksta ne tik Rusijoje, bet ir beveik visame pasaulyje. Fondo veiklos mastai tiesiog stulbina, tokius darbus pajėgūs atlikti tik talentingi žmonės. Tikiuosi, kad Lietuvos ir V. Spivakovo fondo ryšiai tvirtės ir atneš daug naudos mūsų šalies jaunimui.
Aš iš visos širdies sveikinu, užmezgus bendradarbiavimą, ir ypač todėl, kad V. Spivakovo fondo veiklą Lietuvoje atstovauja puiki programos „Kultūrų dialogas“ organizatorė, Slavų tradicinės muzikos mokyklos direktorė Irena Zacharova. Pažindamas ją kaip nenuilstančią rusų muzikos kultūros propaguotoją Lietuvoje ir prisimindamas jos puikiai organizuotus rusų bei lietuvių muzikantų koncertus, neabejoju, kad ir fondas sulauks vertingą paramą.“


Festivalio organizatorius – Slavų tradicinės muzikos mokykla.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Vladimiro Spivakovo labdaros fondas.
 

Renginio nuoroda: http://arinuska.lt/audio/165-albom-russkiy-narodnyy-romans.html

https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/vladimiro-spivakovo-fondo-stipendininkai-264956/
Bilietus galite įsigyti www.bilietai.lt ir bilietai.lt kasose.
Informacija apie bilietus nemokamu informacijos numeriu 1588 (informacija Jums bus suteikta nemokamai, mokėsite tik už ryšio paslaugas pagal Jūsų operatoriaus taikomus tarifus).
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: