Vilniaus mokytojų namai
EN

Vaikams ir jaunimui skirtas literatūros festivalis „Vaikų Kalėdų sala“


Vilniaus mokytojų namų erdvės
Šeštadienis
Gruodžio 8 d.
10-19 val.

Vaikams ir jaunimui skirtas literatūros festivalis

„Vaikų Kalėdų sala“

tris dienas ūš Vilniaus mokytojų namuose (Vilniaus g. 39). 
2-16 metų jauniesiems istorijų ir knygų mylėtojams pasiūlysime 
daugiau nei 50 įvairių renginių – susitikimų su knygų kūrėjais, 
kūrybinių dirbtuvių, spektaklių, koncertų, kino peržiūrų. 
Lauksime Jūsų gruodžio 7-9 d.

Visi renginiai nemokami ir prieinami kiekvienam.

Festivalį globoja Vilniaus miesto savivaldybė. 
Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba 
ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Geuodžio 8 d. programa

10:00–18:00, Knygų uostas Vaikų ir jaunimo knygų mugė Dalyvauja 14 leidyklų ir 2 nepriklausomi knygynai.

10:30-18:30, Kapitonų žemė Vaikų knygos konferencija Informacija ir registracija: www.facebook.com/vaikuknygoskonferencija

10:00–18:00, Fantazijos įlanka žaidimų stovykla

11:00–12:00, Vaikų laivas KNYGOS PREMJERA! Ievos Babilaitės „(Ne)Vienas“ Kviečiame į pirmos Lietuvoje bežodės knygos pristatymą ir kūrybines dirbtuves. Knygos autorė – dailininkė ir iliustratorė Ieva Babilaitė. Knygoje pasakojama mažo, vienišo varniuko istorija. Apie jo norą susirasti draugą, apie vienatvę, liūdesį ir skausmą. Apie tai, koks pasaulis gražus, kai turi su kuo juo dalintis. Skirta 6-9 metų vaikams. Vietų skaičius ribotas. Dalyvaus pirmi atėję.

11:00–12:00, Krabų krantas Pasakų rytmetys ir dirbtuvėlės pagal knygą „Kuriame pasaką su aktore Kristina Savickyte“ Kristina seks pasakas kartu su visa auditorija ir dalinsis, kaip žaismingai sekti pasakas namie. Kartu gaminsime skalbinių segtukų lėlytes ir iškart jas išbandysime sekdami pasaką. Skirta tėveliams ir 3-6 metų vaikams. Vietų skaičius – iki 25 šeimų. Dalyvaus pirmi atėję.

11:00–11:45, Jauti šviesą? METŲ KNYGOS PENKETUKŲ PRISTATYMAI Susitikimas su knygos „Draugystė ant straublio galo“ autoriais – rašytoju Mariumi Marcinekvičiumi ir dailininke Aušra Kiudulaite. Veda vaikų literatūros specialistė Inga Mitunavičiūtė. Skirta tėveliams ir 4-7 metų vaikams.

12.15–13.15, Vaikų laivas Kūrybinės dirbtuvės „Tipografija“ Kūrybinėse dirbtuvėse kursime asmeninius ir grupinius pasisakymus. Naudosime lenkų plakatistės, dizainerės ir iliustruotojos Malgorzatos Gurowskos specialiai tam sukurtas kaladėles – antspaudus. Jie susidėlios į formas, grafinius vaizdinius, stebinančius žodinius – vizualinius pasisakymus iš rašto, vaizdo bei abstrakcijos sankirtos. Skirta 7-12 metų vaikams. Dirbtuvės vyks lenkų kalba su vertimu į lietuvių kalbą. Kūrybinės dirbtuvės „Vaizduotės žodynas“ Moki lietuvių ir/ar lenkų kalbą? Taip/ne? Puiku! Kartu ieškosime, kursime, piešime naujas žodžių reikšmes. Dirbtuves ves knygų vaikams autorė-iliustruotoja, grafikos dizainerė Patricija Bliuj-Stodulska. Skirta 7-12 metų vaikams. Dirbtuvės vyks lenkų kalba su vertimu į lietuvių kalbą. Abi dirbtuvės vyksta edukacinės grafikos ir iliustracijų parodos „Ilgiausių metų Ą ir Ę!“ | „Sto lat Ą I Ę!“ rėmuose. Kviečiame aplankyti parodą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaitykloje iki gruodžio 9 d. 18 val.

12:15–13:15, Krabų krantas Beno Bėranto ir Vilijos Kvieskaitės knygos „Baubaimė“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvėlės Išduosim paslaptį. Visi ko nors bijo! O ko bijo mažųjų skaitytojų pamėgti veikėjai voveriukas Tiklis ir varniukas Kirnis? Tai sužinosime pavartę paveikslėlių knygą „Baubaimė“ ir pasigaminsime tamsoje šviečiančius apuokus, kad būtų drąsiau. Skirta 5-7 metų vaikams. Vietų skaičius ribotas. Dalyvaus pirmi atėję.

12:00–13:00, Jauti šviesą? METŲ KNYGOS PENKETUKŲ PRISTATYMAI Susitikimas su mylimiausia vaikų poete Violeta Palčinskaite ir jos eilėraščių knygos „Eilėraščiai iš namų“ pristatymas. Linguosim pagal Dainiaus Kazlausko dainas ir kalbėsimės apie vaikų poeziją! Renginį veda leidyklos „Tyto Alba“ vadovė Lolita Varanavičienė. Skirta 7-12 metų vaikams ir visiems suaugusiems.

13:15–14:00, Jauti šviesą? METŲ KNYGOS PENKETUKŲ PRISTATYMAI Susitikimas ir kūrybinės dirbtuvės su knygos „Klampynių kronikos“ autore Neringa Vaitkute. Veda vaikų literatūros specialistė Eglė Baliutavičiūtė. Skirta 8-12 metų vaikams ir visiems suaugusiems.

13:30–14:30, Vaikų laivas Mariaus Marcinkevičiaus parašytos ir Linos Dūdaitės iliustruotos knygos „Sivužas“ pristatymas Kai paršelis ir karvė vieną žiemos rytą susiruošė pačiuožinėti, tikrai negalvojo apie tai, kad susipažins su keistu padaru, gyvenančiu po ledu. Kas jis toks ir ko jam reikia iš paršelio ir karvės, sužinosite užsukę į knygos pristatymą, kuriame dalyvaus knygos autoriai ir aktorė Daiva Rudytė. Skirta 6-8 metų vaikams.

13:30–14:30, Krabų krantas knygos premjera! Tomo Dirgėlos knygos „Apie raganos Šiokiostokios vaikus“ pristatymas Būna vaikų šiokių, būna ir tokių, bet raganos Šiokiostokios vaikai yra ir šiokie, ir tokie. Bandydami įveikti vaikiškas bėdas bėdeles jie stengiasi per daug nebijoti, per daug nenorėti ir kitaip įveikti save. Ištraukos ir dainos drauge su linksmiausiu pasaulyje rašytojo ir aktoriaus duetu - Tomu Dirgėla ir Giedriumi Arbačiausku! Skirta 7-9 metų vaikams.

13.30–14.30, Spalvų upė Kūrybinės dirbtuvės su knygų dailininke Alina Šurnaite Alina skaitys ištraukas iš savo knygos „Myliu Tave, triušiuk“ ir drauge kursime vieną iš knygos veikėjų. Skirta 3-6 metų vaikams.

14:00–15:00, Džiunglių teatras KNYGOS PREMJERA! Virgio Malčiaus knygos „Nepaprasta Mykolo diena“ pristatymas Drauge su knygos autoriumi V. Malčiumi, asistentu Vincentu Malčiumi (7 m.) ir aktore Žana Jablonskyte-Gudaitiene bandysime išsiaiškinti, su kokiais padarėliais – Kojinium, Triokšlium, Dantuliu, Terliukiu ir kitais – susiduria vaikai? Ir kursim naują personažą, kuris neduoda ramybės! Skirta 5-8 metų vaikams.

14:15–15:15, Jauti šviesą? KNYGOS PREMJERA! Joy Cowley ir Gavin Bishop knygos „Gyvatė ir Driežas“ pristatymas Vertėjas Viltaras Alksnėnas papasakos apie įdomią pažintį su šios knygos autore, gyvenančia Naujojoje Zelandijoje, o „Teatriuko“ aktoriai suvaidins sceną iš Gyvatės ir Driežo nuotykių. Dalyvauja vaikų Literatūros tyrinėtojas, profesorius Kęstutis Urba. Skirta 6-9 metų vaikams ir visiems suaugusiems.

14:45–15:45, Vaikų laivas KNYGOS PREMJERA! Dirbtuvėlės ir knygos „Kas tas Asis?“ pristatymas Susipažinkime su paršiuku Asiu ir padėkime jam keliauti kartu su knygos autore Rita Latvėnaite ir dailininke Ieva Babilaite. Skirta 6-8 metų vaikams.

14:45–15:45, Krabų krantas KNYGOS PREMJERA! Virgio Šidlausko knygos „Slaptoji Kornelijaus Van Drebelio misija“ pristatymas Pasiskirstę knygos herojų vaidmenimis drauge su knygos autoriumi mėginsime atskleisti, kas toji mįslingoji slaptoji „Kornelijaus van Drebelio misija“. Ieškosime atsakymų į svarbius gyvenimo klausimus ir patys tapsime istorijos veikėjais. Skirta 7-10 metų vaikams.

15:00-16:00, Spalvų upė Knygų šalis pristato: Ieva Naginskaitė „Ką padarė žirklės“ (1961, 2018) Knygų šalies kūrybinės valandos metu dalyviai kviečiami pasidžiaugti judančių paveikėllių knygų istorija ir pirmąja tokio pobūdžio knyga, išleista Lietuvoje dar 1961 m. Susitikimo metu ir Tu galėsi sukurti savo judančių vaizdų knygą. Skirta vaikams nuo 8 metų ir visiems suaugusiems. Vietų skaičius ribotas. Dalyvaus pirmi atėję.

15:15–16:15, Džiunglių teatras Pasakotojos iš Norvegijos Ivanir Sibylla Hasson cirko įkvėptas pasirodymas „Užjūrių paukštis“ Po pasirodymo vyks cirko ir istorijų pasakojimo dirbtuvės. Registracija į dirbtuves https://goo.gl/forms/cm76ClSnBAsO3muj1 9-11 metų vaikams. Renginys anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

15:30–16:15, Jauti šviesą? METŲ KNYGOS PENKETUKŲ PRISTATYMAI Susitikimas su rašytoja Ilona Ežerinytė ir knygos „Verksnių klubas“ pristatymas. Veda vaikų literatūros specialistė Inga Mitunavičiūtė. Skirta 13-16 metų jaunimui ir visiems suaugusiems.

16:00–17:00, Vaikų laivas Domas ir Tomas. Virėjos Irenos protmūšis Sukurtas tikriems Domo ir Tomo gerbėjams, bet tinkamas ir detektyvams mėgėjams. Galėsite laimėti prizų ir susipažinti su naujausia šauniųjų detektyvų byla! Skirta 8-12 metų vaikams.

16:00–17:30, Krabų krantas Jaunųjų rašytojų mentorystės konkurso „Mano knyga bus!“ finalas Konkurso dalyviai pristatys savo kūrybą, o kviestiniai svečiai papasakos apie tai, kaip išleisti knygą Lietuvoje bei alternatyvius leidybos būdus. Daugiau apie konkursą sužinosite apsilankę https://bit.ly/2NMfip6 Skirta visiems.

16:15–17:00, Jauti šviesą? METŲ KNYGOS PENKETUKŲ PRISTATYMAI Susitikimas su rašytoju Justinu Žilinsku ir knygos „Kaukas Gugis ir kerų karas“ pristatymas. Veda vaikų literatūros specialistė Eglė Baliutavičiūtė. Skirta 9-12 metų vaikams ir visiems suaugusiems.

16:45–17:30, Džiunglių teatras PREMJERA! Dainos iš spektaklio „Būtybės“ Vėjai atpučia į Vaikų žemę naujas dainas iš ką tik pasirodžiusio spektaklio „Būtybės“, pagal Kotrynos Zylės knygą „Didžioji būtybių knyga“. Austėja ir Meda papasakos apie tuos, kuriuos sutikti gali tik jei tiki, o kai sutinki, prasideda nuotykiai. Skirta 6-8 metų vaikams.

17:15–18:15, Vaikų krantas KNYGOS PREMJERA! Asta Gricė „Bebriukas Benas“ Susipažinę su Bebriuku Benu ir kitais Bebraičių gyventojais, vaikai pasigamins po durų pakabuką. Juk smagu, kai tavo kambaryje tyliai „kurkia“ linksma varlytė. Dalyvauja knygos autorė. Skirta 6-8 metų vaikams. Vietų skaičius ribotas. Dalyvaus pirmi atėję.Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: