Vilniaus mokytojų namai
EN

XXII Tarptautinio akordeono festivalio VILNIUS 2019 uždarymo koncertas „VIZIJA DVIEMS“ |AUSTRIJA-KROATIJA


Šv. Kotrynos bažnyčia
Trečiadienis
Lapkričio 20 d.
19 val.

XXII Tarptautinio akordeono festivalio uždaryme – džiazuojanti Austrijos dueto odisėja

Jų bendra kūrybinė kelionė prasidėjo prieš dešimtmetį. Jis – kaip Odisėjas, kaskart bangų išmetamas vis kitame  pasaulio krante. O ji – lyg Penelopė, tik ne tyliai ir kantriai laukianti savajam krante, o kurianti. Melodijomis išliejanti savo saudade, kuriomis apsigaubia tarsi fluidų voratinkliu. Jų dviejų instrumentai – violončelė ir akordeonas –  susilieja  į vieną magišką dūzgesį, kuris dvelkia Rytais, užsimiršimo medumi, žaižaruoja balkaniškais ritmais, žadina nepatirtų kelionių ilgesį.

Akordeonistas Klausas Paier ir violončelininkė Asja Valcic dešimt metų muzikuoja drauge. Austrijoje gyvenančių atlikėjų kūrybinę partnerystę vainikuoja 4 įrašų albumai, pelnę daugybę apdovanojimų. Ir Asja, ir Klausas kuria muziką,- jų kompozicijos skamba tarsi viena kitos tąsa, klausimas ir atsakymas. Jų muzikavimas žavi ir publiką, ir kritikus. „Kvapą gniaužiantis“, - rašo žurnalas „Der Spiegel“, o „The Guardian“ dueto grojimą vadina “žavingu maču”. Išties, šie muzikai turi ką pasakyti vienas kitam ir publikai: jie išgrynino savo braižą, sukurdami nuostabią tembrinę sinergiją, į violončelės ir akordeono dialogą įterpdami bandonijos replikų.

Koncerte Vilniuje skambės muzika iš ketvirtojo dueto albumo „Vision for Two - 10 Years“,  kuris yra savotiška jų kūrybinio kelio retrospektyva, atkurianti neprilygstamas ankstesnių albumų kompozicijas. 2009 metais debiutavę albumu „À Deux“, 2013 m.  Klausas ir Asja buvo „Silk Road“ bendrakeleiviai, po kurio sekė „Timeless Suite“ “(2015 m. ). Jų įrašai išleisti ACT įrašų kompanijoje, tai liudija „džiazo dvasią“, bet išties nelengva pasakyti, kokio stiliaus jų kūryba – klasika, džiazas ar world

„Muzikuodami Paier ir Valcic atskirus žemynus sujungia su beveik svajingu tikrumu. [...] Labai ypatingos rūšies albumas, kuriame abu muzikantai puikiai papildo vienas kitą“. - Hifi Stars (DE)

„Gaivus, judrus ir kupinas muzikinės galios“ - Concerto (AT)

„Du patyrę virtuozai dešimt metų kuria muzikinį kosmosą nuo klasikos iki džiazo, konstruoja tikras kinematografines ištraukas, kupinas gražių, neįprastų nuotaikų“  MDR Kultur (DE)

„Ugninga aistra ir jausmų subtilumas“ - Aachener Zeitung (DE)

https://kakava.lt/renginys/xxii-tarptautinio-akordeono-festivalio-vilnius-2019-uzdarymo-koncertas-vizija-dviems-austrija-kroatija/1226/2967?utm_source=facebookevent&utm_campaign=akordeonofestivalis191120&fbclid=IwAR0UkGiGy3J_SZH7mGb3J-QEZH-kRWXnqyvaZkNO4GcaBwP_uVzokPHfXjcPrenumeruokite mūsų naujienlaiškį: