Vilniaus mokytojų namai
EN

Vilniuje dainuoja ir šoka Lietuvos senjorai

Vilniaus mokytojų namų kiemelyje, birželio 3 d. vyks vienuoliktoji Vilniaus mokytojų namų organizuojama  Lietuvos senjorų dainų ir šokių šventė „Mes vėl kartu“. Lietuvos dainuojantys senjorai rengia programą, kurioje skambės pirmosios kartos lietuvių lengvosios muzikos kompozitorių dainos. Šventėje dvi dalys:   „Šokių popietė“ ir „Dainų vakaras“.

„XX a. pramoginės muzikos kūrėjai Mikalojus Novikas, Algimantas Raudonikis, Benjaminas Gorbulskis, Mikas Vaitkevičius yra laikmečio dvasios kūrėjai, kurių kūryboje atsispindėjo tėvynės meilė ir mūsų krašto grožis. Su jų dainomis mes užaugome, su jų dainomis mes subrendome, jų dainos lydėjo mus per gyvenimą. Šioje šventėje mes vėl būsime jauni ir žvalūs, užtrauksime dainą, kad skambėtų visa Lietuva“ – sako „Dainų vakaro“ vadovas ir dirigentas Gintaras Skapas.

„Šokių popietė“ kaip atskira šventės dalis vyks jau trečius metus iš eilės. „Mokytojų namai – didelis traukos centras. Kiekvienais metais į „Šokių popietę“ prisijungia vis daugiau kolektyvų: garbaus amžiaus šokėjams tai ypatinga proga dovanoti vieni kitiems savo šokį, bendrauti. Taip pat smagu, kad šiais metais, kurie yra paskelbti tautinio kostiumo metais, šventėje galėsime išvysti visų Lietuvos regionų atstovus“ – džiaugėsi choreografė Alma Lomsargė.

Šiemet šventėje dalyvaus per 50  kolektyvų, beveik 1000 dalyvių iš Kėdainių, Švenčionėlių, Švenčionių, Ukmergės, Pasvalio, Radviliškio, Rokiškio, Skuodo r, Šilalės r. Kaltinėnų, Upynos, Kvėdarnos, Telšių raj., Tauragės, Utenos, Vievio, Vilkaviškio, Kelmės, Kražių, Kupiškio, Lentvario, Marijampolės, Molėtų, Paįstrio, Bernatonių, Panevėžio, Zarasų, Šiaulių, Kauno ir Vilniaus.

15 val. Šokių valanda – Lietuvos senjorų tautinių šokių kolektyvų koncertas. Idėjos autorė ir choreografė Alma Lomsargė.

17 val. Dainų vakaras - didysis šventės  koncertas. Šventės meno vadovas ir vyriausiasis  dirigentas Gintaras Skapas, solistės Judita Leitaitė ir Aušra Liutkutė,  koncertmeisterė  Janina Kalinaitė. Renginį  ves etnologė Gražina Kadžytė.

Lietuvos senjorų dainų šventė - unikalus tęstinis, vienintelis toks mūsų šalyje vykstantis renginys senjorams, kasmet suburiantis daugiau nei 800 garbaus amžiaus choristų iš visos Lietuvos, rengiamas nuo 2006 m. Tai išskirtinė galimybė ne tik visos Lietuvos senjorams parodyti savo sukauptą gyvenimišką patirtį dainomis ir šokiais, bet ir visai miesto bendruomenei pabūti kartu, pajusti skirtingų kartų dvasinį ryšį bei bendrystę.

Išsamiau apie šventę www.kultura.lt

 

2017 m. gegužės 26 d.

Visos naujienos

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: