Vilniaus mokytojų namai
EN

ESTIJOS NACIONALINIS VYRŲ CHORAS ir trimito žvaigždė MARKUS STOCKHAUSEN


Šv. Kotrynos bažnyčia
Trečiadienis
Spalio 20 d.
19:00 VAL.

Grammy“ laimėtojas, bene geriausias pasaulyje vyrų choras iš Estijos koncertuos Vilniuje su vokiečių trimito žvaigžde Markusu Stochausenu

Spalio 20 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje rengiamas unikalus „Grammy“ laureato, Estijos nacionalinio vyrų choro koncertas, kuriame prie beveik 50 galingų vyrų balsų prisijungs trimito garsenybė Markus Stockhausen (Vokietija). Aukščiausio lygio muzikos meistrai publikai pateiks gražiausių šiuolaikinės klasikos kūrinių programą. Skambės pasaulio koncertų sales pakerėję žymių kompozitorių Arvo Pärto, Jameso MacMillano, Giovanni Bonato kūriniai, Italijoje gyvenančios žinomos lietuvių autorės Justės Janulytės bei latvės Santos Ratnieces opusai, sukurti specialiai šiam vyrų chorui. O koncertą vainikuos kompozitoriaus ir džiazo atlikėjo Tomo Kutavičiaus naujausio kūrinio pasaulinė premjera.

Estijos nacionalinis vyrų choras žinomas visame pasaulyje. Choro koncertiniai maršrutai siekia Ameriką ir Aziją, o plačioje kolektyvo diskografijoje – garsių leidybinių firmų „Deutsche Grammophon“, „Sony“, „Finlandia“, „Alba Records“, „Virgin Classics“, „Ondine“ ir kitų išleistos plokštelės. 2004 m. Esijos nacionalinis vyrų choras pelnė „Grammy“ apdovanojimą už geriausią chorinės muzikos interpretaciją, diriguojant Paavo Järvi.

Per pastaruosius septynis metus Estijos nacionalinis vyrų choras išleido penkis albumus. CD „In Paradisum“ (2015) pelnė kolektyvui geriausio Estijos klasikos albumo apdovanojimą, o diską „Te lucis ante terminum“ (2016) išleido žinoma leidybinė firma „Aurora“. 2018 m. choras dalyvavo „Sony“ įrašuose atliekant Dmitrijaus Šostakovičiaus Tryliktąją simfoniją su Dresdeno filharmonijos orkestru, diriguojant Michaeliui Sanderlingui. Taip pat su Suomijos radijo simfoniniu orkestru, diriguojant Hannu Lintu, firma „Ondine“ išleido CD „Kullervo“ su Jeano Sibelijaus muzika. Naujausiame choro diske „Regiram“, kurį įrašė su instrumentiniu ansambliu, skamba Estijos senovinių vienbalsių giesmių aranžuotės, o šiais metais baigtas įrašinėti šiuolaikinės muzikos albumas, kuriame ir šiame koncerte skambėsiantys Justės Janulytės bei Giovanni Bonato kūriniai.

Estijos nacionalinis vyrų choras buvo įkurtas 1944 m. dirigento ir kompozitoriaus Gustavo Ernesakso. Savo veiklos pradžioje choras daugiausia dainavo a cappella – be instrumentinio pritarimo, tačiau ilgainiui išaugo į kolektyvą, neretai atliekantį ir stambias simfonines kompozicijas. Greta estų kompozitorių choras yra pirmą kartą atlikęs daugelio kitų kraštų kompozitorių muzikos – nuo D. Šostakovičiaus iki Gavino Bryarso ir Justės Janulytės. Šiandien Estijos nacionalinis vyrų choras yra pasaulinės šlovės kolektyvas, gebantis aukščiausiu lygiu atlikti labai įvairią muziką – nuo renesanso iki šiuolaikinių opusų. Nuo 2011 m. choro vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas yra Mikk Üleoja. 2014 m. jis pelnė Estijos metų dirigento vardą, o 2015 m. drauge su Estijos nacionaliniu vyrų choru – Nacionalinį kultūros apdovanojimą.

Su Estijos nacionaliniu vyrų choru koncerte Vilniuje pasirodysiantis Markus Stockhausenas garsėja ne tik kaip fantastiško virtuoziškumo trimitininkas, pasižymintis neįtikėtinai gražiu garsu, bet ir kaip vienas įvairiapusiškiausių mūsų dienų menininkų. Net 25-erius metus jis artimai bendradarbiavo su savo tėvu, vienu įtakingiausių praėjusio amžiaus kompozitorių Karlheinzu Stockhausenu – šis savo sūnui yra sukūręs ne vieną pasaulio dėmesį patraukusį opusą. O pastaraisiais dešimtmečiais Markus Stockhausenas atlieka labai įvairią muziką – nuo džiazo bei intuityviosios, improvizacinės muzikos iki elektronikos. Trimitininkas yra išleidęs per 70 kompaktinių plokštelių, 2005 m. buvo įvertintas prestižiniu Vakarų Vokietijos Radijo (WDR) džiazo prizu. Daugybė ryškiausių mūsų dienų kūrėjų jam specialiai yra dedikavę savo kūrinius. Tad laukianti Tomo Kutavčiaus naujo kūrinio premjera, kurią rengia Markus Stockhausenas ir Estijos nacionalinis vyrų choras intriguoja dvigubai.

Bilietai: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/estijos-nacionalinis-vyru-choras-ir-trimito-zvaigzde-markus-stockhausen-340550/
Bilietus galite įsigyti www.bilietai.lt ir bilietai.lt kasose.
Informacija apie bilietus nemokamu informacijos numeriu 1588 (informacija Jums bus suteikta nemokamai, mokėsite tik už ryšio paslaugas pagal Jūsų operatoriaus taikomus tarifus).
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: