Vilniaus mokytojų namai
EN

#NelikimeNamuose: choro Bel Canto Kalėdos Vilniuje


Šv. Kotrynos bažnyčia
Šeštadienis
Gruodžio 10 d.
19:00 VAL.

Ypatingas choro Bel Canto ir Draugų kalėdinis koncertas Kotrynos bažnyčioje Vilniuje

Dvejus metus gyvenome pasaulinės pandemijos nuotaikomis ir baimėmis. Tai keitė mūsų kasdienybę ir uždarė mus namie. Šiais metais, nespėjus pandemijai atslūgti, patyrėme ir nerimą dėl Rusijos sukelto karo prieš Ukrainą, ir abejones dėl ateities.

Tai veikia mus visus. Mes bijome, pykstame, dažniau liekame namuose, dažniau liekame vieni, tik savo nerimo draugijoje.

Jausdami ir matydami tai, norime paskatinti nepasiduoti baimėms. Kviečiame pasidžiaugti galimybe susitikti, pabūti kartu, atrasti ir palaikyti vienas kitą. Eikime patirti ir švęsti gražiausias metų šventes kartu. Nelikime namuose.

Choro Bel Canto ir draugų kalėdinis koncertas vyks gruodžio 10 d. 19 val. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Jame taip pat dalyvaus choro bičiuliai: solistė Lina Dambrauskaitė, pianistas Motiejus Bazaras, metalo grupės McLoud vokalistas Lukas Malinauskas ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis orkestras Musica Humana.

Ypatinga kalėdinė nuotaika ir publikos pamiltas Dreamweaver

Choro Bel Canto programoje vyraus choro ir publikos pamėgtų garsiausių pasaulyje šiuolaikinių kompozitorių Eric Whitacre, Morten Lauridsen, Ola Gjeilo kūriniai ir populiariosios muzikos aranžuotės.

Ypatingas vakaro akcentas – norvegų kilmės kompozitoriaus Ola Gjeilo kūrinys „Dreamweaver“ (liet. Sapnų audėjas) chorui, fortepijonui, styginių orkestrui ir sopranui. Jį pirmasis Lietuvoje choras Bel Canto pristatė 2017 m., ir sulaukė publikos susižavėjimo.

„Dreamweaver“ žodžiai sukurti pagal norvegų viduramžių eilėraštį „Draumkvedet“ (liet. Sapno eilėraštis) – epinę baladę, turinčia daug panašumų su Dantės „Dieviškąja komedija“.

Per Kūčias užmigęs pagrindinis eilėraščio veikėjas, Olav Åsteson, neatsibunda iki dvyliktos Kalėdų dienos. Prabudęs, jis nukeliauja į bažnyčią ir papasakoja besimeldžiantiesiems apie savo sapną – drąsią, bauginahttps://kakava.lt/renginys/nelikimenamuose-choro-bel-canto-kaledos-vilniuje/4170/7941nčią ir galiausiai išperkančią kelionę per pomirtinį gyvenimą.

Poetas Charles Anthony Silvestri, bendradarbiaudamas su kompozitoriumi Ola Gjeilo, žaismingai adaptavo „Draumkvedet“ eilėraštį ir pritaikė jį „Dreamweaver“.

Koncerte dalyvauja

 

Choras Bel Canto (meno vadovas Egidijus Kaveckas)
Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis orkestras Musica Humana (meno vadovas Robertas Beinaris)
Lina Dambrauskaitė (sopranas)
Motiejus Bazaras (fortepijonas)
Lukas Malinauskas (metalo grupė McLoud)
Choro Bel Canto meno vadovas ir dirigentas Egidijus Kaveckas, antroji dirigentė ir chormeisterė Milda Švelnienė, chormeisterė Raminta Gocentienė, vokalo pedagogai Eglė Stundžiaitė-Bešėnienė ir Eimantas Bešėnas. Koncerto ir choro prodiuseris Audrius Valatkevičius.
Projekto rėmėjas – Vilniaus miesto savivaldybė, reklamos partneris – reklamos agentūra Ogilvy.
Visa informacija apie koncertą: www.chorasbelcanto.lt

Dovanokime nuostabias emocijas, naujas patirtis ir jausmus. Tai yra didžiausia vertė ir vertybė.Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: