Vilniaus mokytojų namai
EN

Fabrizio Paterlini


Šv. Kotrynos bažnyčia
Trečiadienis
Balandžio 12 d.
19:00 VAL.

Pirmąkart Lietuvoje koncertuos garsus italų kompozitorius ir pianistas Fabrizio Paterlini

Pirmąkart mūsų šalyje koncertuos žinomas Italijos kompozitorius ir pianistas Fabrizio Paterlini. Vieno žinomiausio moderniosios klasikos italų pianisto koncertas įvyks šių metų balandžio 12-ąją dieną šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Tai bus pirmasis ir vienintelis Fabrizio Paterlini 2023-ųjų metų gastrolių pasirodymas Lietuvoje.

Bilietus į Italijos kompozitoriaus ir pianisto Fabrizio Paterlini koncertą Vilniuje galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose ir internete www.bilietai.lt 

Fabrizio Paterlini yra vienas žinomiausių italų pianistų, apie kurį galėjote niekada negirdėti. Garsaus modernios klasikos kūrėjo populiarumas įspūdingas: muzikos klausymosi platformoje „Spotify“ jo kūrybos per mėnesį klausosi daugiau nei 950 tūkst. melomanų, o populiariausių kūrinių perklausų skaičius didesnis nei 65 mln.

Fabrizio Paterlini - „Waltz“: https://youtu.be/4rZHyOAxUsM

Klausytojai ir kritikai nesutaria, kokiam muzikos žanrui priskirti nuostabų Fabrizio Paterlini muzikos skambesį. Istoriniame Šiaurės Italijos mieste Mantujoje gimusio ir gyvenančio kompozitoriaus kūrybą jie įvardina kaip neoklasiką, minimalizmą, ambient ar new age. Pats Fabrizio Paterlini savo kūrybą prilygina „taurei raudono vyno vasaros vakarą“, tiksliai įvertinęs raminantį savo melodijų poveikį klausytojui.

Fabrizio Paterlini - „Last Christmas“: https://youtu.be/wGXR9-E0wVE

„Liūdna muzika daro mane laimingesnį“, - sako kompozitorius ir pianistas. Eterinė, sielos, sodri, emocionali, svajinga, subtili ir, kas yra iškalbinga, aistringa - tokie žodžiai dažniausiai skamba vertinant Fabrizio Paterlini kūrybos garsų paletę.

Fabrizio Paterlini - „FUOCO“: https://youtu.be/HYwLZ42AVms

Būsimas kompozitorius ir pianistas pradėjo skambinti fortepijonu sulaukęs šešerių metų. Nuo tos akimirkos, kai jis pirmą kartą palietė klavišus, jo gyvenimas negrįžtamai pasikeitė, muzika tapo „kasdieniniu pasirinkimu“ - muzika ir jo gyvenimo kelias tapo ir tebėra neatsiejamai susiję.

Fabrizio Paterlini - „Fragments Found“: https://youtu.be/LOLC9jXI26k

Gavęs išsilavinimą Mantujos menų akademijoje, kur baigė muzikos teorijos studijas, Fabrizio Paterlini koncertavo su daugeliu italų muzikos grupių. Baigiantis paskutiniam praėjusio šimtmečio dešimtmečiui muzikantas priėmė svarbų sprendimą susikoncentruoti tik ties fortepijonu - instrumentu, kuris, jo paties žodžiais tariant, „geriausiai išreiškia jo vidinį pasaulį“.

Fabrizio Paterlini - „Space Walk“: https://youtu.be/fbvstQzy20s

2007-aisiais metais buvo išleistas debiutinis Fabrizio Paterlini albumas „Viaggi In Aeromobile“ (liet. k.: „Kelionės lėktuvais“). Kompozitoriaus kūrybą šiltai įvertino ne tik klausytojai, bet ir kritikai. Išleidęs antrąjį albumą „Viandanze“, kompozitorius įkūrė nuosavą įrašų leidybos kompaniją.

Fabrizio Paterlini - „Narrow Is The Way“: https://youtu.be/SHN0Zo3i_LI

Padovanojęs remiksuotų kompozicijų kolekciją „Viandanze Re-Imagined“, kurią gerbėjai iš kompozitoriaus svetainės internete galėjo parsisiųsti nemokamai, Fabrizio Paterlini surengė įspūdingą solo koncertą Mantujos teatre „Teatro Verdi“.

Fabrizio Paterlini - „Where I Am“: https://youtu.be/TevVar5iHR8

2010-aisiais metai, po eilės pasirodymų prestižiniuose festivaliuose, buvo išleistas albumas „Fragments Found“. Šio įrašo sėkmė lėmė tai, kad Fabrizio Paterlini buvo pradėtas lyginti su tokiomis garsenybėmis kaip Erik Satie, George Winston ir Ludovico Einaudi.

Fabrizio Paterlini - „After The Rain There Always Be The Sun“: https://youtu.be/fDpo4x4w_IE

2011 m. rudenį komozitorius pradėjo dirbti prie savo projekto „Rudens istorijos“, kurdamas, įrašydamas ir internete išleisdamas po vieną kūrinį kiekvienai rudens savaitei. Projekto rezultatas - albumas „Autumn Stories“, pasirodęs 2012-ųjų vasarį.

Fabrizio Paterlini - „Still Travelling“: https://youtu.be/Hr69v-Cngdk

Vėliau kompozitorius savo gerbėjus nudžiugino pirmuoju originalių dainų albumu „Secret Book“, mini albumų „Transitions“ serija ir projektu „Winter Stories“, kurio kūrybos ir įrašų procesas buvo realiu laiku transliuojamas internete.

 Fabrizio Paterlini - „When Orange Is The Sky“: https://youtu.be/giOoN1e63N4

Praėjusį penktadienį (sausio 27 d.) buvo išleistas naujausias skaitmeninis Fabrizio Paterlini albumas „Fifth“. Dvasingas, giliai emocionalus, svajingas ir subtilus - toks yra muzikos kritikų verdiktas. 

Fabrizio Paterlini - „Fragile On A Summer Night“: https://youtu.be/x4Ey5DgpGQY

Naujausią albumą ir geriausias savo kūrybos kompozicijas garsus Italijos kompozitorius ir pianistas Fabrizio Paterlini pristatys koncertinės gastrolėse. 2023-ųjų rudenį planuojami pasirodymai Ispanijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Taip pat ruošiamas didelis turas po Aziją, kuris įvyks 2024 m.

Fabrizio Paterlini - „Thoughts“: https://youtu.be/tnT4bv-ed1s

Konkrečios koncertų datos dar nėra skelbiamos, tačiau jau yra patvirtintas ir paskelbtas koncertas Lietuvoje. Fabrizio Paterlini džiaugiasi, kad pirmąkart galės koncertuoti Baltijos šalyse - vienintelis kompozitoriaus ir pianisto koncertas mūsų šalyje įvyks jau balandžio 12-ąją dieną šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. 

Fabrizio Paterlini - „Overtue“: https://youtu.be/BbUtsdTsXEo

 

Bilietai: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/fabrizio-paterlini-382758/
Bilietus galite įsigyti www.bilietai.lt ir bilietai.lt kasose.
Informacija apie bilietus nemokamu informacijos numeriu 1588 (informacija Jums bus suteikta nemokamai, mokėsite tik už ryšio paslaugas pagal Jūsų operatoriaus taikomus tarifus).
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: