Vilniaus mokytojų namai
EN

Pasaulio muzikos festivalis „Saulės muzika“

„Saulės muzika“ –  pirmas tarptautinis pasaulio muzikos (world music) festivalis Vilniuje. Tai muzikos virtuozo, žinomo Lietuvos multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio ilgai puosėlėta ir pagaliau įgyvendinta idėja. Festivalis neapsiriboja vienu žanru, čia skambės pasaulio, folk ir instrumentinė muzika.Kiekvienais metais bus kviečiami muzikantai vis iš kitų šalių. Šiemet po saule susibūrė muzikos virtuozai iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Saulės muzikos festivalis, tai ne tik koncertai ir pasirodymai. Festivalio ambicija yra auginti ir burti muzikinę bendruomenę, world music entuziastus, todėl festivalio kalendoriuje viena diena skiriama edukacijoms, paskaitoms ir meistriškumo pamokoms su muzikos profesionalais iš užsienio. Visos meistiškumo pamokos nemokamos.

Pagrindinis festivalio koncertas, tai saulėtas muzikinis blyksnis lapkričio darganoje. Po Didžiosios salės skliautais skambės muzika atliekama geriausių žanro atstovų.

Laima Jansonė (kanklės) Latvija
Laima reguliariai koncertuoja Latvijoje ir užsienyje - Vakarų ir Šiaurės Europoje, Japonijoje, Australijoje ir kitose šalyse. Ji koncertuoja su Latvijos valstybiniu kameriniu orkestru „Sinfonietta Rīga“, Latvijos radijo choru, su etno-džiazo trio „Zarbugans“. Savo muzikoje Laima sujungia tradicinių etnografinių kanklių skambesį, taip pat instrumento elektroninį atitikmenį, ypatingą dėmesį skirdama improvizacijai.

Kaspars Kurdeko (perkusija) Latvija
Kaip kompozitorius jis kūrė muziką filmams („Nusikalstamo meistriškumo fondas“, 2018), vieno veiksmo baletą „Niekada nesakau“ Latvijos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Kaspars groja savo įkurtame eksperimentinės improvizacijos trio „KlusiKlusi“, nuolat koncertuoja su įvairių šalių muzikantais, šiuo metu dėsto perkusiją Rygos muzikos akademijoje.

Andre Maaker (gitara) Estija 
Universalus ir pripažintas jaunesnės muzikantų kartos atstovas. Jis yra gitaristas, kompozitorius, aranžuotojas ir garso inžinierius. Andre Maaker išleido tris solo gitaros albumus, jo grojimą galima išgirsti daugiau nei 30-tyje albumų.

Peedu Kaas (kontrabosas) Estija
Bosistas Peedu Kass groja su garsiausiais vardais Estijos džiazo scenoje ir už jos ribų. Kassas vadovauja kelioms grupėms, įskaitant fortepijoninį trio „Peedu Kass Momentum“, kuris laimėjo „Jazzkaar“ „Metų džiazo ansamblio“ apdovanojimą. Garsus savo elektriniais, akustiniais ir sintezatoriaus įgūdžiais - atlikime ir studijoje su ansambliais nuo mažų grupių iki pilnų orkestrų, muzikantas taip pat gilinasi į aranžuotę ir kompoziciją. Šiuo metu Peedu Kass dėsto Tartu universiteto Viljandio kultūros akademijoje.

Pirmoje koncerto dalyje išgirsime svečių duetus, vėliau viskas peraugs į  improvizuotą, jungtinį koncertą, kur prie svečių prisijungs ir Lietuvos muzikantai Saulius Petreikis (multiinstrumentalistas) ir  Vytautas Mikeliūnas (smuikas). Specialią atmosferą koncertui sukurs šviesų dailininko Arvydo Buinausko sprendimai.

Nemokami ir mokami bilietai čia:

Pagrindinis koncertas - https://bit.ly/saulesmuzika
Gitara - https://bit.ly/gitara_AndreMaaker 
Kanklės - https://bit.ly/kanklesLaimaJansone 
Kontrabosas - https://bit.ly/kontrabosasPeeduKass 
Perkusija - https://bit.ly/BugnaiKasparsKurdeko 
Edukacija - https://bit.ly/edukacijaSauliusPetreikis 

 

2021 m. spalio 20 d.

Visos naujienos

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: