Vilniaus mokytojų namai
EN

Vilniaus mokytojų namuose suskambės jau antrasis „Saulės muzikos festivalis”! Programos spektras – nuo archajiškos Šiaurės šalių muzikos iki dzūkodelikos!

Artėjant šaltymečiui – truputis saulės atokaitos. Lapkričio viduryje sostinę ir vėl šildo „Saulės muzikos festivalis“, dedikuotas pasaulio muzikai. Didieji koncertai Vilniaus mokytojų namuose bei Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyks lapkričio 18-20 dienomis, o įvairios edukacijos dalyvių lauks iki pat sekmadienio.

Tai jau antrasis „Saulės muzikos festivalis“, o taip  jo atsiradimą prisimena festivalio iniciatorius multiinstrumentalistas Saulius Petreikis: „Daug keliaudamas vis atrasdavau naujų skambesių, įdomių instrumentų bei puikių muzikantų, kuriuos norėdavosi pasikviesti į svečius. Savo idėjomis pasidalinau su Vilniaus mokytojų namų komanda, tai išsirutuliojo į sėkmingą kūrybinį bendradarbiavimą, taip ir atsirado festivalis „Saulės muzika“. Šių metų festivalio tema – Šiaurės šalių muzika. Koncertuose skambės šiuolaikiniai bei archajiški folkloriniai leitmotyvai, kuriuos atliks scenos meistrai, tokie kaip Max Persson (švediškas dūdmaišis), Marek Talts (akustinė gitara), Rokas Kašėta (dzūkodelika), Liucė (poezija, vokalas), „Apricity quartet“ (džiazas, šiaurės šalių folk), Mindaugas Stumbras (gitara), Domas Strupinskas (Ableton, vokalas, gitara), „Duo Ruut“ (folk, kanklių duetas) ir daugybė kt. „Mūsų festivalio tikslas – pristatyti užsienio atlikėjus, kurie dar nėra skambėję Lietuvoje, bei parodyti ir unikalius vietinius atlikėjus, kurių muzika priskiriama pasaulio muzikai“, – sako festivalio organizatorius, multiinstrumentalistas bei kompozitorius Saulius Petreikis. „Kartu siekiame įkvėpti šeimas muzikuoti, leisti laisvalaikį drauge klausantis muzikos, susipažinti su šimtmečius gyvuojančiais instrumentais, pažvelgti į muziką kaip į žaidimą bei skatinti kūrybiškumą“, – priduria jis. Kalbėdamas apie pasaulio muzikos auditoriją, festivalio organizatorius S. Petreikis pastebi, jog klausytojų ratas plečiasi kasmet. „Keliaudamas po skirtingas mokyklas, vesdamas interaktyvias edukacijas apie senuosius instrumentus jaučiu, jog susidomėjimas pasaulio muzika Lietuvos vis labiau didėja. Be to, atsiranda ir naujų, jaunų grupių, kurių muzikoje galima išgirsti pasaulio muzikos elementų, tačiau nepamirštant lietuviško identiteto“, – sako jis. Išskirtinis „Saulės muzikos festivalio“ akcentas – meistriškumo kursai, kurių metų festivalio svečiai-atlikėjai pasakoja apie savo instrumentus, dalinasi muzikavimo metodika, filosofija. „Į visas edukacijas nemokamų kvietimų, deja, jau nebėra. Vadinasi, tokių ir panašių edukacijų poreikis Lietuvoje yra didžiulis. Džiaugiamės, kad Vilniuje atsiranda kultūrinė erdvė – Vilniaus mokytojų namai, kurioje galime įgyvendinti visus savo edukacinius ir kūrybinius sumanymus“, – komentuoja multiinstrumentalistas S. Petreikis. Pasaulio muzikos festivalis sostinėje vyksta dar tik antrus metus, tačiau renginio siūlomas kultūrinių bei edukacinių veiklų spektras – itin įvairus. „Augame, plečiamės, o šių metų festivalis trunka net devynias dienas. Be to, mūsų festivalis tampa platforma, kurioje vyksta atlikėjų susitikimai su kviestiniais muzikos ekspertais. Šįmet – net penki dalyvauja renginiuose“, – sako renginio organizatorius.

Kviečiame visus vilniečius ir miesto svečius susitikti šiltuose ir saulėtuose koncertuose!

2022 m. lapkričio 18 d.

Visos naujienos

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: