Vilniaus mokytojų namai
EN

Skambia nata sutinkame 700-ąjį Vilniaus gimtadienį!

Vilniaus mokytojų namai visuomet pripildyti skambesio ir šurmulio. Tačiau šią šventinę savaitę visas skmbus džiugesys yra skirtas žavingam visada jaunam jubiliatui mūsų mylimam miestui Vilniui.
Įžangine nata prasidėjo sveikinimai jaunųjų menininkų sambūrio „Antitezė“ renginyje. Čia jaunieji kūrėjai pristatinėjo savo kūrybą, kurią įkvėpė Vilnius. Tiek muzikinės kompozicijos, tiek prozos ir poezijos tekstai atspindėjo studentų ir moksleivių meilę Vilniui. 
Nors ir labai jaunas mūsų šventės kaltininkas, bet dainas jam ir apie jį žmonės kūrė jau senaisiais laikais. Tokios dainos skambės antradienio vakarą Mokytojų namų Baltojoje salėje, kur 18 val. į koncertą „Pasidainavimai Vilniui“  Veronika Povilionienė pakvies instrumentinio folkloro grupę „Ratilai“ ir svečius iš Kauno liaudies dainos klubą „Blezdinga“. Visi žiūrovai atėję į koncertą gaus dainynėlius ir kartu su profesionalais galės traukti tiek žinomas liaudies dainas apie Vilnių „Oi neverk, Motušėle“, „Oi ant kalno, ant aukštojo“, tiek mažiau girdėtas „Vilniui buvo žali bromai“ ir kt. 
Penktadienio vakarą 18 val. į „Baltąją salę“ pakvies „Vienišo vilko“ klubas. Vakaro metu skambės dainos tiems, kurie mėgsta trankesnius akordus. Triukšmingai Vilniaus gimtadienį pažymės Šarūnas Mačiulis ir „Vilkai“, grupė „Dinozaurai“, Audrius Azguridis. 
Visais laikais Vilnius skambėjo įvairiomis natomis, apie jį buvo sukurta įvairiausio žanro dainų, daugeliui kūrėjų šis miestas tapo įkvėpimu ir kūrybinio išsipildymo vieta. Ateikite į Vilniaus mokytojų namų koncertus ir skambia nata sugiedosime „Ilgiausių metų“ mūsų legendiniam miestui!

2023 m. sausio 24 d.

Visos naujienos

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: