Vilniaus mokytojų namai
EN

Teatro studija BATS vaikams ir jaunimui


Brigita Dalgėdė
Tel. nr. +370 672 59440 (rašyti sms). El. p. bats.teatrostudija@gmail.com.


www.facebook.com/BATS-teatro-studija-vaikams-ir-jaunimui-890510571092288

Aktorė Brigita Arsobaitė Dalgėdė šį rudenį kviečia moksleivius į teatro studiją Vilniuje. Užsiėmimus čia gali lankyti visi mokyklinio amžiaus vaikai – nuo pradinukų iki vyresniųjų klasių moksleivių. Užsiėmimai vyksta senamiestyje, Mokytojų namuose (Vilniaus g. 39) kiekvieną savaitę:

antradieniais ir ketvirtadieniais 17-19 val. 12-18 metų jaunimas.

šeštadieniais 11.30-14 val. 6-11 metų vaikai.


Užsiregistruoti į užsiėmimus bei gauti daugiau informacijos apie studiją galima per šio FB puslapio paštą: https://www.facebook.com/BATS-teatro-studija-vaikams-ir-jaunimui-890510571092288
telefonu +370 672 59440 (rašyti sms) arba elektroniniu paštu bats.teatrostudija@gmail.com


Esu Brigita (Arsobaitė) Dalgėdė, profesionali teatro ir kino aktorė, baigiau LMTA V.Bagdono, C. Graužinio ir Irenos Bučienės vaidybos kursą. Jau  daugiau nei dešimtmetį dirbu „Cezario grupės“ teatre, kurį įkūrėme drauge su keturiais savo kurso kolegomis ir draugais bei režisieriumi Cezariu Graužiniu. Sukūriau įsimintinų vaidmenų tokiuose spektakliuose kaip „Arabiška naktis“, „Užsispyrėlės tramdymas“, „Drąsi šalis“, „Nutolę toliai“, „Bučiuoju, Oskaras“, „Dar viena meilės staigmena“, „Tamošius Bekepuris“ ir t.t. Kartu su teatro trupe esu du kartus apdovanota auksiniu scenos kryžiumi. Taip pat vaidmenis kūriau Domino teatro scenoje bei įvairiuose televizijos serialuose bei kino filmuose. Šalia vaidybinės kūrybinės veiklos kartu su „Cezario grupės“ teatru vykdžiau daugelį edukacinių projektų su vaikų globos namais siekiant mažinti socialinę atskirtį tarp vaikų ir pasaulio. Taip pat keturis metus dirbau projekte „Kūrybinės partnerystės“ - unikalioje programoje, kuri iniciavo pokyčius mokyklose t.y.  mokytis ir mokyti kūrybiškiau. Būtent ši patirtis, pasėjo mano kaip aktorės gyvenime pedagogines sėklas. Nuo 2012 m. iki  2017 m. dėstčiau specialybinius dalykus būsimiesiems teatro pedagogams. Nuo 2016 m. Iki 2019 m. Išleidau muzikinio teatro aktorių kursą Vilniaus kolegijoje. 2016 metais atidariau savo vaikų ir jaunimo teatro studiją pavadinimu BATS.


Dirbdama su jaunaisiais aktoriais nuosekliai naudoju vaizduotės teatro, žaidimo teatro, diskusijos, interaktyvumo, bendravimo kūrybinius metodus, ugdau teatro meno suvokimą, skatinu vaikų sąmoningumą bei drąsą.


Naudojant įvairius teatrinius žaidimus/užduotis palengva ugdau vaikų vaidybos gebėjimus, gilinu esminių teatro meno principų ir uždavinių suvokimą. Pagal laisvai pasirinktą (vaikams suprantamą) literatūrinį kūrinį (-ius) arba pačių sugalvotą siužetą – kuriame improvizacinius etiudus, nepametant žaidybiškumo, ieškome muzikinių, ritminių sprendimų. Etiudai rezultate apsijungia į teatro vaidinimą, kuris būna parodytas viešai. 


Vaidybos ABC dėstau  per praktiką jaunimui suprantama kalba (pradžioje atrodo, kad žaidžiam, po to įsiprasminam ko vis dėl to išmokom) - kaip kuriamas vaidmuo, kaip įveikti scenos baimę, vidinis monologas, ketvirtoji siena, balso lavinimo technikos, kūno kalba, sceninių aplinkybių vertinimas, scenografijos detalės ir jų panaudojimas, kostiumų  grimo paieškos, darbas komandoje, saves pažinimas ir dar daug visokių sudedamųjų, kurias atveriu išmokta LMTA bei pačios kurta metodika.


2019 m. vasarą  bei rudenį Vilniaus botanikos sode po atviru dangumi pristatėme pagal L.Kerolo apysaką  sukurtą „Alisa stebuklų šaluje” spektaklį plačiai publikai. Jaunieji aktoriai turėjo unikalios patirties vaidinti kartu su profesionaliais aktoriais. 


Ko gero, dauguma vaikų ir jaunimo svajoja filmuotis, būtent taip mes ir išnaudojome nuotolinį mokymąsį - filmavom. Teko šiek tiek koreguoti ugdymo programą ir aktorinio meistriškumo imtis jau ne teatro scenoje, o prieš kamerą. Teko įvesti teorijos žinių apie vaidybos specifikos skirtumus teatre bei kine. Nekuriems vaikams tai jau nebuvo naujiena ir šiaip – šių technologijų amžiuje, kai visi vaikai telefonuose turi video kamerą – filmavimai yra lengvai prieinamas dalykas, o interneto sklaida ypatingai pagavusi jaunimo dėmesį. Todėl kilo mintis kurti videomedijų užsiėmimus jaunimui, kurie suteiktų galimybę ne tik teoriškai susipažinti su kinu ir jo gamybos etapais, bet ir praktiškai sukurti kino vaidybinių scenų – aš kaip režisierius, aš kaip operatorius aš kaip aktorius aš kaip montuotojas. 

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: