Vilniaus mokytojų namai
EN

Smuiko rečitalis: Isaac Schuldman (Norvegija)


Šv. Kotrynos bažnyčia
Pirmadienis
Gegužės 21 d.
18.30 val.

ISAAC SCHULDMAN (smuikas, Norvegija)
LINA GIEDRAITYTĖ (fortepijonas, Lietuva)

Koncerto programoje - kompozitorių klasikų bei norvegų kompozitorių kūriniai.

ISAAC SCHULDMAN (smuikas, Norvegija)

Isaac Schuldman gimė Minske. Būdamas 13 metų kaip solistas debiutavo su Minsko simfoniniu orkestru. Baigęs studijas Sankt Peterburgo Nikolajaus Rimskio-Korsakovo konservatorijoje (profesoriaus Mikhailo Belyakovo klasėje) Isaac Schuldman toliau tobulinose pas pasaulinį pripažinimą pelniusius smuikininkus ir pedagogus Isaac Stern ir Henryk Szerynk.

1972 m. išvyko gyventi į Izraelį ir greitai tapo prestižinio Carlo Flescho tarptautinio smuikininkų konkurso Londone laureatu. Konkursas atvėrė galimybes jam kaip solistui koncertuoti su tokiais garsiais dirigentais, kaip Charles Groves, Neville Marriner, Mark Soustrout, Evgeny Svetlanov, Gary Bertini, Konstantin Orbeljan, Igor Golovtsjin, Vladimir Verbitskij, Vitalij Kataev, Alexander Kantorov. Jo atlikimas sulaukė puikių Yehudi Menuhino ir muzikos kritikų vertinimų.

Isaac Schuldman, ilgametis Izraelio kamerinio orkestro primarijus, didžiąją dalį laiko skyrė solinei bei pedagoginei veiklai. Kartu su Maskvos simfoniniu, Sankt Peterburgo valstybiniu simfoniniu bei Minsko kameriniu orkestrais yra atlikęs ir įrašęs norvegų kompozitorių Egilo Hovlando, Johano Kvandalo, Kjello Mørko Karlseno bei Ragnaro Søderlindo koncertus smuikui, du pastaruosius jam dedikuotus. Kartu su Norvegijos ir Makvos radiju parengė daug programų ir įrašų. Kaip kamerinės muzikos atlikėjas, koncertavo su pianistais, tokiais kaip Frida Bauer, Robert Levin, Alexander Volkov, Einar Steen-Nøkleberg bei Irina Osipova.

Isaac Schuldman pelnė puikaus smuiko pedagogo vardą. 1979 m. tapęs Norvegijos muzikos akademijos profesoriumi per 35 metus išugdė ne vieną profesionalių smuikininkų kartą. Tarp jo mokinių – Norvegijos muzikos akademijos profesorius Peter Herresthal, anksčiau Norvegijos radijo orkestro koncertmeisteriu dirbęs Atle Sponberg, Norvegijos muzikos akademijos docentas ir Norvegijos radijo orkestro koncertmeisteris Harald Aadland, pirmu smuiku Oslo filharmonijos orkestre griežianti Alyson Read, Atlantos simfoninio orkestro solistas ir koncertmeisteris David Coucheron, kuris, būdamas dar tik aštuonerių, grojo Paganini Kapričio Nr. 24 Ruggiero Ricci meistriškumo kursuose, o po dviejų metų griežė Yehudi Menuhinui ir vėliau tęsė studijas Curtis Muzikos institute, Juilliardo bei Guildhallo muzikos ir dramos mokyklose. Nuo šešerių metų pas Isaacą Schuldmaną pradėjusi mokytis Anna Margrethe Nilsen toliau tobulinosi Manhattano muzikos mokykloje pas tokius garsius smuikininkus ir pedagogus, kaip Pinchas Zukerman ir Patinka Kopec. Tarp kitų talentingų mokinių galima paminėti Wigmore salėje debiutavusią Brigitte Stærnes, JAV gyvenantį smuikininką ir dirigentą Trond Sæverud bei kylančius jaunus smuikininkus Christopher Tun Andersen, Laurens Weinhold ir smuikininką, dainų kūrėją ir atlikėją Alexander Rybak.

Mieli klausytojai, čia galite pasiklausyti solisto įrašų bei koncerte skambėsiančios muzikos pavyzdžių:
www.youtube.com/channel/UCRFaGhspYqxtLYgMjbuvX4g/vid

LINA GIEDRAITYTĖ (fortepijonas, Lietuva)

Baigusi studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. A. Žvirblytės klasėje) ir stažuotę pas prof. Joaquíno Soriano Madride, Lina Giedraitytė netrukus buvo pakviesta dirbti koncertmeistere Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje garsaus Lietuvos tenoro ir profesoriaus Virgilijaus Noreikos klasėje. Šiandien Lina taip pat dirba koncertmeistere Vilniaus miesto operoje, kuriai vadovauja žymi operos režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Renginio nuoroda: www.facebook.com/IsaacSchuldman/

Bilietų kaina: 10-16 eurų

Vaikai iki 7 metų įleidžiami nemokamai, nesuteikiant atskiros vietos sėdėti salėje.
 
Durys atidaromos likus 1 val. iki koncerto.

DĖMESIO! Pirmiesiems 100 klausytojų iki kovo 15 d. taikome 25% nuolaidą - bilietų pirkimo metu įveskite nuolaidos kodą PIRMIEJI.


Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: