Vilniaus mokytojų namai
EN

Naujienos


Lapkričio2022

Lapkričio 5 d. startuos XXV AKORDEONO FESTIVALIS Vilnius 2022!

Jubiliejinį, jau 25 – ą, Tarptautinį akordeono muzikos festivalį Vilnius 2022 atidarys meno vadovo akordeonisto Raimondo Sviackevičiaus ir jo ilgamečio scenos partnerio violončelininko Mindaugo Bačkaus duetas. Muzikantai savo koncertą dedikuoja neseniai amžinybėn iškeliavusiems lietuvių kompozitoriams – Vidmantui Bartuliui, Broniui Kutavičiui, Faustui Latėnui. Skambės šių autorių ir jų amžininkų kūrinių versijos, gimusios duetui glaudžiai bendradarbiaujant su kompozitoriais.

Spalio2022

Finaliniame projekto „Neriam į Vilnių“ renginyje: Baltojo Kiro, Bjelles ir Gyčio Ambrazevičiaus sukurtos dainos, trumpametražiai filmai bei edukacinis žaidimas!

Jau šį antradienį, spalio 25 dieną, Vilniaus mokytojų namuose įvyks Vilniaus 700 jubiliejui dedikuoto projekto „Neriam į Vilnių“ finalinis renginys! Šio renginio metu bus pristatyti 7 nauji muzikiniai kūriniai, gimę iš eilėraščių konkurso „Eiliuotas Vilnius“ eilių, 6 trumpametražiai filmai apie Vilnių, sukurti moksleivių iš visos Lietuvos bei edukacinio žaidimo „Vilnius – kietas riešutėlis“ turnyras! Rugsėjo mėnesio pabaigoje startavęs projektas pakvietė į virtualų eilėraščių konkursą „Eiliuotas Vilnius“, kurio dalyviai turėjo galimybę dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, o po jų kūrė eiles bei dainas apie Vilnių. Šių dirbtuvių metu sukurta virš 30 eilių, kurios atiteko muzikantams Tautvydui Pauliui Augustinui („Baltasis Kiras“), Ramintai Naujanytei Bjellei bei Gyčiui Ambrazevičiui. Iš visų eilių jie atsirinko 7 eiliuotus kūrinius, kuriuos sukūrė Patricija Strumilaitė, Laisvė Matiukaitė, Gabrielė Murzaitė iš Vilniaus, Linas Daugėla iš Kretingos, Viltė Bagdžiūtė iš Kauno bei Nojus Kvedaras iš Šiaulių ir pasinėrė į dainų kūrimo procesą!

Spalio2022

Saulės muzika | Pasaulio muzikos festivalis!

Skirtingos vietos, 10 renginių! Lapkričio 12-20 d. Vilniaus mokytojų namuose bei Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks antrasis Pasaulio muzikos festivalis - „Saulės muzika“. Šiemet renginiai vyks net devynias dienas ir pristatome naujieną - festivalio draugų bilietą-abonementą. Jis leis patekti į visus koncertus bei edukacijas. „Saulės muzika“ – tarptautinis pasaulio muzikos (world music) festivalis Vilniuje. Tai žinomo Lietuvos multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio ilgai puosėlėta ir pagaliau įgyvendinta idėja. Renginiuose skambės pasaulio, folk ir instrumentinė muzika. Kiekvienais metais planuojama kviesti muzikantus iš skirtingų šalių. Šiemet po saule susiburs muzikantai iš Estijos, Švedijos, Danijos ir Lietuvos. Saulės Muzikos festivalis, tai ne tik koncertai ir pasirodymai. Organizatorių ambicija - auginti ir burti muzikinę bendruomenę, supažindinti klausytojus su pasaulio muzika, todėl svarbią festivalio dalį sudaro edukacijos, paskaitos ir meistriškumo pamokos su svečiais iš užsienio. Didelė dalis renginių - nemokami. Išsirinkite edukaciją ir parsisiųskite nemokamą bilietą.

Spalio2022

Jautriam Ukrainos paramos koncertui susiburs Veronika Povilionienė, Marijonas bei kiti žinomi atlikėjai

Penktadienį, spalio 21 dieną, sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyks itin jautrus Ukrainos paramai skirtas koncertas „Neužmiršti“, kuriame į sceną kils Veronika Povilionienė, Marijonas Mikutavičius, Lietuvos kariuomenės orkestras bei daugelis kitų atlikėjų. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, šis koncertas yra Veronikos Povilionienės iniciatyva, skatinanti nepamiršti bei kviečianti prisidėti prie paramos Ukrainai. Koncerto metu surinktos lėšos bus skirtos mokyklai „Varnų sala“, kurioje mokomi nuo karo pabėgę ukrainiečių vaikai. Rengiant šį paramos koncertą, tikima, kad muzika pripildys paguodos, stiprybės ir dar kartą visus pakvies bendrystei. Po Šv. Kotrynos bažnyčios skliautais pasirodys Veronika Povilionienė, Marijonas Mikutavičius, Dainius Pulauskas, Petras Vyšniauskas, Arkadijus Gotesmanas, Egidijus Ališauskas, Žygimantas Gudelis bei Lietuvos kariuomenės orkestras, Kauno liaudies dainos klubas „Blezdinga“, instrumentinio folkloro grupė Ratilai“ bei mokyklos „Varnų sala“ moksleivių kolektyvas. „Neužmiršti“ paramos koncerto metu Veronika Povilionienė dainuos ir kartu su ukrainiete Marina Pilipenko. Bus dainuojamos Lietuvos partizanų ir tremtinių dainos iš kompaktinės plokštelės „Neužmiršti“.

Spalio2022

Projekto „Neriam į Vilnių“ dalyviai dedikuoja eilėraščius ir trumpuosius filmus – Vilniaus jubiliejui!

Spalio mėnesį įsibėgėja Vilniaus mokytojų namų inicijuotas projektas – „Neriam į Vilnių“, kurio metu jaunimas iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių kuria ne tik eilėraščius, bet ir trumpuosius filmus ir juos dedikuoja Vilniaus 700 metų jubiliejaus šventei! Projektas „Neriam į Vilnių“ sudarytas ir kelių jo esminių dalių, viena jų – virtualus eilėraščių konkursas – „Eiliuotas Vilnius“, kurio metu atrinkti jaunuoliai iš visos Lietuvos turėjo galimybę dalyvauti kūrybinio rašymo dirbtuvėse su kūrybinio rašymo lektore, dramaturge, dr. Gabriele Labanauskaite. Po šių dirbtuvių gimė net 30 dainų apie jauną, veržlų, įtraukiantį, stebinantį – Vilnių. Virtualiame konkurse sukurtoms eilėms muzikantai: Tautvydas Paulius Augustinas (Baltasis Kiras), Raminta Naujanytė (Bjelle) bei Gytis Ambrazevičius toliau kuria muziką ir tokiu būdu gims net 7 nauji muzikiniai kūriniai apie Vilnių! Šiuos naujus kūrinius gyvai bus galima išgirsti jau spalio 25 dieną, projekto „Neriam į Vilnių“ finaliniame renginyje, o naujų kūrinių natos suguls į naują leidinį, kuriuo bus dalinamasi su Lietuvių bendruomenėmis užsienyje, taip kviečiant ir juos minėti Vilniaus ypatingąjį jubiliejų!

Rugsėjo2022

Startuoja naujas kultūrinis projektas – „Neriam į Vilnių!“

Vilniuje startuoja naujas kultūrinis projektas apipintas eilėmis, kino dirbtuvėmis, kūrybiniais žaidimais ir lauktuvėmis – „Neriam į Vilnių“! Ši iniciatyva, skirta paminėti Vilniaus 700 metų jubiliejų, skatins bendradarbiavimą bei burs kartu kurti ne tik vilniečius bei miesto svečius, bet ir po pasaulį išsibarsčiusius lietuvius!

Liepos2022

Vilniuje vyks tarptautinis vaikų chorų festivalis „Europa Cantat Junior“

Visą savaitę Vilniuje skambės vaikų chorų balsai – liepos 16–23 d. sostinėje vyks vienas garsiausių pasaulyje vaikų chorų festivalis „Europa Cantat Junior“. Festivalyje dalyvaus 22 chorai iš Belgijos, Ispanijos, Vokietijos ir Lietuvos, repeticijas ves žymūs Europos chorinės muzikos dirigentai.

Gegužės2022

„Vilniusshyvanka“ – Vilnius puošiasi vyšyvanka

Vilnius palaiko Ukrainą ir kviečia artimiau susipažinti su jos kultūra Ukrainos dienose „Vilniushyvanka“ gegužės 13-15 d. „Vyshyvanka“ – tai ukrainietiški tradiciniais raštais išsiuvinėti marškiniai, o siuvinėtų raštų spalvų gama lyg žydinčioje pievoje.

Balandžio2022

Atvelykio šventė „Angelų vaikai – su meile Jums“!

„Angelų vaikai – su meile Jums“ – tai viena iš ilgiausias tradicijas turinčių švenčių Vilniaus mokytojų namuose, kuri organizuojama bendradarbiaujant su LR vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga. Jos metu ypatingi vaikai iš specialiųjų mokyklų, globos namų, ugdymo centrų iš visos Lietuvos sugužėdavo į VMN kiemelį, čia prekiaudavo savo pagamintais darbeliais, juos sveikindavo ir savo pasirodymais džiugino populiariausi Lietuvos atlikėjai ir muzikantai. Šventės ambasadorius ir ilgametis vedėjas Mantas Wizard visuomet nustebindavo išradingais triukais.

Balandžio2022

Mielieji, skirkite 1,2 % GPM Vilniaus mokytojų namų kultūrinių veiklų plėtrai

Kviečiame paremti Vilniaus mokytojų namus, skiriant 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio. Šios lėšos prisidės prie mūsų kultūrinių veiklų plėtros, Vilniaus mokytojų namų bendruomenės idėjų įgyvendinimo.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: