Vilniaus mokytojų namai
EN

Naujienos


Sausio2023

Airių šokių pamokos pradedantiesiems!

Su sertifikuota airių šokių mokytoja Lenka Fairy pirmą kartą Lietuvoje. Tinka bet kokio amžiaus žmonėms, ankstesnė patirtis nebūtina, galimybė įgyti naujų įgūdžių ar imtis naujo hobio, užsiėmimai anglų ir/ar lietuvių kalbomis, šokti pramogai ir kūno rengybai. Vasario mėnesį išbandyk airiškus šokius NEMOKAMAI! Daugiau informacijos teiraukitės el. paštu lenka.fairy@gmail.com arba asmenine žinute facebook: https://www.facebook.com/lenkafairydance

Sausio2023

„Renkuosi mokyti!“ 15 metų konferencija: „ĮKVĖPTI BŪTI POKYČIU“

„Renkuosi mokyti!“ kviečia švietimo bendruomenę į tarptautinę konferenciją „ĮKVĖPTI BŪTI POKYČIU“, skirtą programos 15 metų gimtadieniui paminėti. Konferencijoje dalyvaus pranešėjai iš Norvegijos, Ukrainos ir Lietuvos. Savo srities ekspertai ir inovatoriai pasidalins įkvepiančiomis idėjomis apie švietimo, mokyklos, klasės ir mokytojo viziją. Esame įsitikinę, kad bet koks prasmingas pokytis prasideda nuo vizijos! Kviečiame mokyklų vadovus, mokytojus ir kitus specialistus, akademinės bendruomenės atstovus, studentus, o taip pat visus, kurie domisi švietimu atvykti ir kartu su „Renkuosi mokyti!” bendruomene įsikvėpti būti pokyčiu!

Sausio2023

Skambia nata sutinkame 700-ąjį Vilniaus gimtadienį!

Vilniaus mokytojų namai visuomet pripildyti skambesio ir šurmulio. Tačiau šią šventinę savaitę visas skmbus džiugesys yra skirtas žavingam visada jaunam jubiliatui mūsų mylimam miestui Vilniui. Įžangine nata prasidėjo sveikinimai jaunųjų menininkų sambūrio „Antitezė“ renginyje. Čia jaunieji kūrėjai pristatinėjo savo kūrybą, kurią įkvėpė Vilnius. Tiek muzikinės kompozicijos, tiek prozos ir poezijos tekstai atspindėjo studentų ir moksleivių meilę Vilniui. Nors ir labai jaunas mūsų šventės kaltininkas, bet dainas jam ir apie jį žmonės kūrė jau senaisiais laikais. Tokios dainos skambės antradienio vakarą Mokytojų namų Baltojoje salėje, kur 18 val. į koncertą „Pasidainavimai Vilniui“ Veronika Povilionienė pakvies instrumentinio folkloro grupę „Ratilai“ ir svečius iš Kauno liaudies dainos klubą „Blezdinga“. Visi žiūrovai atėję į koncertą gaus dainynėlius ir kartu su profesionalais galės traukti tiek žinomas liaudies dainas apie Vilnių „Oi neverk, Motušėle“, „Oi ant kalno, ant aukštojo“, tiek mažiau girdėtas „Vilniui buvo žali bromai“ ir kt. Penktadienio vakarą 18 val. į „Baltąją salę“ pakvies „Vienišo vilko“ klubas. Vakaro metu skambės dainos tiems, kurie mėgsta trankesnius akordus. Triukšmingai Vilniaus gimtadienį pažymės Šarūnas Mačiulis ir „Vilkai“, grupė „Dinozaurai“, Audrius Azguridis. Visais laikais Vilnius skambėjo įvairiomis natomis, apie jį buvo sukurta įvairiausio žanro dainų, daugeliui kūrėjų šis miestas tapo įkvėpimu ir kūrybinio išsipildymo vieta. Ateikite į Vilniaus mokytojų namų koncertus ir skambia nata sugiedosime „Ilgiausių metų“ mūsų legendiniam miestui!

Sausio2023

Atsisveikinimas su Kalėdų eglutėmis ir Trijų Karalių dovana Vilniaus Mokytojų namų kiemelyje

Sausio 6 dieną Mokytojų namų kiemelyje jau 31-ąjį kartą nuaidėjo tradicinė šeimų šventė „Lik sveika, Kalėdų eglute“. Kaip ir kasmet daugelis atsakingų vilniečių šeimų neišmetė nupuoštų eglučių į gatvę, atnešė jas į Mokytojų namų kiemelį ir džiugiame šurmulyje atsisveikino su žaliaskarėmis iki kitų metų. Net du pilni eglučių sunkvežimiai išriedėjo iš šventinio kiemo.

Gruodžio2022

„LIK SVEIKA , KALĖDŲ EGLUTE“– ŠVENTĖ VISAI ŠEIMAI!

Tylant didžiųjų švenčių šurmuliui, pasitinkant grįžtančią saulę bei keliaujančius po pasaulį ir Vilnių Tris Karalius, Vilniaus mokytojų namai kviečia smagiai atsisveikinti su eglutėmis, kurios tiek paslaptingumo ir jaudulio įnešė į mūsų namus ir širdis. Tai baigiamasis šventinio šurmulio „Kalėdos sostinėje“ akcentas. Šventės pradžia sausio 6 d. 18 val. Kiemo vartai atveriami 17.30 val.

Gruodžio2022

ŽYDRŪNO BUDZINAUSKO FOTOGRAFIJŲ PARODA. BALTŲ KULTŪROS LOPŠYS.

Remdamiesi lietuvių, latvių ir prūsų mitologija, archeologiniais tyrinėjimais bei rašytiniais 12 -18 amžiaus šaltiniais, šiaurės Lietuvos tautodailininkai sukūrė apie pusšimtį ąžuolinių dangaus ir žemės dievų, miško, vandens ir ugnies dievybių skulptūrų. Įspūdingos „Karališkųjų žalčių šeimos“ autorius, kultūros istorikas Vilius Puronas. Du jo didieji žalčiai siekia 60 m. o mažieji 25 metrus. Visa tai, bei kiti Baltų kultūros simboliai vaizdžiai atsispindi parodoje. Paroda veikia Vilniaus mokytojų namuose gruodžio 1-22 d. Įėjimas laisvas.

Lapkričio2022

ANNOS LINDH FONDAS LIETUVOJE ŠVENČIA VIDURŽEMIO JŪROS ŠALIŲ DIENĄ RENGINYS LIETUVIŲ IR TAUTINIŲ MAŽUMŲ VAIKAMS

Maloniai kviečiame prisijungti ir kartu su Anna Lindh fondu, bei teatro kūrėjais paminėti Viduržemio jūros regiono šalių dieną Vilniuje! Renginys vyks Lakpričio 28 d. nuo 19 val. Vilniaus mokytojų namų Baltojoje salėje (1a.) Trukmė apie 1 val. 30 min. Programoje - teatro „Teatriukas“ ir „Pojūčių teatro“ muzikinė programa - įvarių šalių dainos visai šeimai (apie 50 min.), paskui laisvas pabendravimas prie arbatos (apie 30 min.) Koncertą stebėti ir dalyvauti pakviestos Pabradės užsieniečių registravimos centro šeimos, Romų visuomenės centro šeimos, Ukrainiečių šeimos, įvairių tautinių mažumų ir lietuvių šeimos su vaikais. Daugiau informacijos telefonu (Dalia Mikoliūnaitė tel. +37068604303) Su šilčiausiais linkėjimais, Anna Linh fondo tinklas Lietuvoje, VšĮ „Teatriukas“, VšĮ „Pojūčių teatras“

Lapkričio2022

Vilniaus mokytojų namuose suskambės jau antrasis „Saulės muzikos festivalis”! Programos spektras – nuo archajiškos Šiaurės šalių muzikos iki dzūkodelikos!

Artėjant šaltymečiui – truputis saulės atokaitos. Lapkričio viduryje sostinę ir vėl šildo „Saulės muzikos festivalis“, dedikuotas pasaulio muzikai. Didieji koncertai Vilniaus mokytojų namuose bei Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyks lapkričio 18-20 dienomis, o įvairios edukacijos dalyvių lauks iki pat sekmadienio.

Lapkričio2022

XXV Tarptautiniame akordeono festivalyje Vilnius 2022 – naujais vėjais dvelkianti grupės SUBTÌLUS muzika

Savaitei persiritus į antrą pusę, dažnam galvoje sukasi nekantrios mintys, kuo čia save nustebinus ir pamaloninus penktadienio vakarą. Idealus šio savaitgalio pradžios planas – grupės SUBTÌLUS koncertas. Keturi ekstremalūs muzikantai, rudens koncertų sezoną pradėję 170 metrų aukštyje ant TV bokšto lauko terasos, subtilų adrenalino pliūpsnį žada ir lapkričio 11 dieną 19 valandą Šv. Kotrynos bažnyčioje. Atlikėjai savo naujosios programos kūrinius apjungs į vientisą muzikinį vyksmą, persmelktą tam tikros mistikos. Ir tai ne viskas – koncerte dainuos lietuvius sužavėjusi džiazo vokalistė iš Ukrainos Valerija Kučerenko.

Lapkričio2022

Lapkričio 5 d. startuos XXV AKORDEONO FESTIVALIS Vilnius 2022!

Jubiliejinį, jau 25 – ą, Tarptautinį akordeono muzikos festivalį Vilnius 2022 atidarys meno vadovo akordeonisto Raimondo Sviackevičiaus ir jo ilgamečio scenos partnerio violončelininko Mindaugo Bačkaus duetas. Muzikantai savo koncertą dedikuoja neseniai amžinybėn iškeliavusiems lietuvių kompozitoriams – Vidmantui Bartuliui, Broniui Kutavičiui, Faustui Latėnui. Skambės šių autorių ir jų amžininkų kūrinių versijos, gimusios duetui glaudžiai bendradarbiaujant su kompozitoriais.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: