Vilniaus mokytojų namai
EN

Naujienos


Gruodžio2021

Vilniaus mokytojų namai atveria vartus į stebuklų kiemą

Aplankėte visas gražiausias sostinės eglutes ir šventiškai išpuoštas vietas ir galvojate, kad visas Vilniaus grožis jau saugiai įamžintas? Turime gerų žinių: dar vienas stebuklingas Vilniaus kiemelis atveria savo vartus. Kur dar galėtumėte išvysti sparnuotą karvę ir šiaurės elnią susitikusius po didžiule žiemos saule? Ateikite į Vilniaus mokytojų kiemelį (Vilniaus g. 39), pasidžiaukite šventinių lempučių žėrėjimu, pasmalsaukite, kas sukrauta elnio rogėse, išsirinkite, kuri iš 15 pasipuošusių eglučių jums yra gražiausia. Vartai atviri kasdien nuo 9 iki 20 val. iki sausio 6 dienos, kada visus pakviesime į jaukią šeimų šventę „Lik sveika, Kalėdų eglute!“ Žaižaruojančio švenčių laukimo!

Lapkričio2021

POEZIJOS IR MUZIKOS VAKARAS „NEKLAUSKIT MEILĖS VARDO…“

Šiemet minime poeto Pauliaus Širvio 101-ąsias metines. Nebus per stipru pasakyti, kad poetas sukūrė savotišką lietuvių romansinę lyriką ir paliko tokių skaidrių šedevrų, lyg pačių žmonių būtų išdainuoti. Publikai jis buvo jo paties dainų herojus, ji nedarė skirtumo tarp poeto žodžio ir gyvenimo, tarp kūrybos ir likimo, ir tai nepaprastai jaudino. Lapkričio 20 d. 16 val. Vilniaus mokytojų namų didžiojoje salėje vyks Pauliaus Širvio kūrybos vakaras „Neklauskit meilės vardo“. Dalyvauja Vilniaus mokytojų namų romansų ansamblis „Juodoji rožė“, poeto kūrybos ir gyvenimo tyrinėtojas, rašytojas Stasys Lipskis, diktorius Juozas Šalkauskas.

Lapkričio2021

Vilniaus mokytojų namai ir Saulius Petreikis pristato pirmąjį pasaulio muzikos festivalį sostinėje: „Tai bus saulėtas muzikinis blyksnis lapkričio darganoje“

Lapkričio 11–13 dienomis sostinėje, Vilniaus mokytojų namuose, vyks pirmasis tarptautinis pasaulio muzikos festivalis – „Saulės muzika“. Jungtiniame koncerte scena dalinsis žinomi atlikėjai iš Baltijos šalių, kurie atliks šiuolaikinę folk muziką. Kamerinio festivalio metu vyks ir nemokami meistriškumo kursai bei edukaciniai renginiai visai šeimai.

Lapkričio2021

Šv. Kotrynos bažnyčia šį penktadienį kviečia į išskirtinę premjerą!

Šv. Kotrynos renginių salė jau šį penktadienį lapkričio 5 d., 19 val. Jus kviečia patirti specialiai Šv. Kotrynos bažnyčiai sukurtą muzikinę programą koncerte „Erdviniai baroko muzikos dialogai“, kuri net ir nepatyrusį klausytoją nustebins savo akustiniais ir erdviniais sprendimais. „Tai bus ir istorijos atgaivinimas, ir eksperimentas, nes Šv. Kotrynos bažnyčios architektūrinės ypatybės prašyte prašosi išmėginti visas bažnyčios erdves, tad galiu jus užtikrinti, jog scenoje atliekamų kūrinių bus kone mažiausiai” po pirmųjų repeticijų erdvėje savo susižavėjimo, atrastais naujais sąskambiais, neslėpė projekto meno vadovas ir tarptautinio senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ vadovas Rodrigo Calveyra. Tarptautinio senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ dainininkus šiame koncerte papildys aukščiausios tarptautinės klasės istorinių pučiamųjų instrumentų – kornetų ir barokinių trombonų komanda, kurią sudaro muzikantai iš Italijos, Meksikos, Ispanijos, ką tik groję premjeras Paryžiaus Eliziejaus laukų teatre ir prestižinėje Ženevos „Victoria Hall“ salėje. Jie padės atskleisti venecijietiško polichorinio muzikavimo tradicijos puošnumą ir spindesį.

Spalio2021

Šv. Kotrynos bažnyčia kviečia į ypatingą, akustiškai negirdėtą, koncertą!

Lapkričio 5 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje skambės išskirtinis koncertas – „Erdviniai baroko muzikos dialogai“, skirtas specialiai šios bažnyčios erdvei ir istorijai. Jei bent kartą lankėtės Šv. Kotrynos bažnyčios renginių salės koncerte ar ekskursijoje turbūt pastebėjote joje esantį balkoną skirtą didiesiems bažnyčios vargonams ir visiškai unikalius, retai kur sutinkamus balkonėlius abiejose bažnyčios pusėse, kurie jau senokai nenaudojami pagal tikrąją jų paskirtį. Šie du užapvalintos formos balkonai, iškilę kiek aukščiau klausytojų, buvo specialiai sukurti bažnyčioje grojusiems ir dainavusiems muzikantams. Lapkričio 5 d. pirmą kartą po keleto šimtmečių šie architektūriniai elementai bus panaudoti pagal tikrąją jų paskirtį! Specialiai Šv. Kotrynos bažnyčios erdvei skirtą programą sukūrė ir publikai pristatys tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“, vadovaujamas Rodrigo Calveyros.

Spalio2021

Pasaulio muzikos festivalis „Saulės muzika“

„Saulės muzika“ – pirmas tarptautinis pasaulio muzikos (world music) festivalis Vilniuje. Tai muzikos virtuozo, žinomo Lietuvos multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio ilgai puosėlėta ir pagaliau įgyvendinta idėja. Festivalis neapsiriboja vienu žanru, čia skambės pasaulio, folk ir instrumentinė muzika.Kiekvienais metais bus kviečiami muzikantai vis iš kitų šalių. Šiemet po saule susibūrė muzikos virtuozai iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Saulės muzikos festivalis, tai ne tik koncertai ir pasirodymai. Festivalio ambicija yra auginti ir burti muzikinę bendruomenę, world music entuziastus, todėl festivalio kalendoriuje viena diena skiriama edukacijoms, paskaitoms ir meistriškumo pamokoms su muzikos profesionalais iš užsienio. Visos meistiškumo pamokos nemokamos. Pagrindinis festivalio koncertas, tai saulėtas muzikinis blyksnis lapkričio darganoje. Po Didžiosios salės skliautais skambės muzika atliekama geriausių žanro atstovų.

Spalio2021

Vilniaus mokytojų namai nuoširdžiai sveikina MOKYTOJUS!

Ruduo tai muzika, poezija ir spalvos! Ruduo - tai XIX kartą vykstantis festivalis „Tai - aš“! Šį tarptautinį dainuojamosios poezijos festivalį organizuoja Vilniaus mokytojų namai, todėl šiandien su Tarptautine mokytojų diena sveikiname visus mokytojus! Mokytojams norim padovanoti gerų emocijų ir 20 % nuolaidą festivalio bilietams su kodu MOKYTOJAMS.

Rugsėjo2021

Ruduo – pats tinkamiausias metas poezijai, dainoms bei jaukiam festivaliui „Tai – aš“!

Vilniaus mokytojų namų organizuojamas dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“ džiaugiasi atėjusiu spalvingu rudeniu ir kviečia geruosius vitaminus žiemai kaupti ne kur kitur, o festivalio koncertuose, kurie vyks jau spalio 18-24 dienomis! Šių metų, devynioliktą kartą rengiamo festivalio „Tai – aš“ programa ragins mėgautis rudeniu jaukiuose, poetiškuose koncertuose, išgirsti naujus muzikinius projektus bei akcentuos lietuvių poetų kūrybos grožį.

2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: